תנאי שימוש באתר

 

תנאי שימוש אלה מהווים את ההסכם המחייב בינך, אדם פרטי אשר בחר להשתמש בשירותי אתר "נתון בראש" ובין דורון ברויטמן, אשר מפעיל את האתר.

אתר נתון בראש ("האתר") מציג עבורך סיפורים חדשותיים מבוססים נתונים. בתוך כך מבקש האתר להציג בפניך תכנים איכותיים המשלבים ניתוח סטטיסטי של תופעות במגוון תחומים (כלכלה, ביטחון, פוליטיקה, חברה ועוד). האתר נועד לשימוש כמות-שהוא ולא להוות יועץ באף תחום. 

התכנים המפורסמים באתר מובאים באחריות כותביהם, וככל שבעלי האתר לא כתבו את התוכן, הרי שהם לא אחראים לו. כמו כן, כל תוכן שתקרא באתר הינו בבעלות מלאה של מפעיל האתר, או מורשה לה. אלא אם נאמר אחרת, נאסר עלייך לעשות שימוש בתוכן אלא בהתאם לרשיונות המפורטים.

ככל שתרצה להגיב על תכנים, תוכל לעשות זאת באמצעות המערכת. במהלך השימוש, יאסף מעט מידע אישי ומזהה על אודותייך, חלק ממידע זה יועבר לשותפי האתר.

לסיום, לא משנה מה, המפעילה לא תהיה אחראית לכל נזק שנגרם כתוצאה מהשירות, אי זמינותו או תקלות בו, לא משנה מה.

תקציר זה אינו בא להחליף את תנאי השימוש המלאים, אלא נמצא כאן לנוחיותך בלבד. אנו מציעים שתקרא את תנאי השימוש המלאים, כיוון שהם ההסכם היחיד המחייב בינך לביננו.

1. השימוש באתר

1.1 השימוש באתר פתוח וחופשי לכל אדם, ללא הבדלי השקפה, דת, גזע, מגדר, מוצא או כל קריטריון אחר. אולם, השימוש נאסר על מי שמתגורר במדינה אשר מוגדרת כ"אויב" על פי פקודת המסחר עם האויב, 1939 וכן על תושבי כל מדינה אשר לא ניתן לאכוף בה את זכויות הקניין הרוחני שלנו. השימוש באתר אינו דורש הרשמה כלשהיא, אולם, שירותים שונים באתר עשויים לדרוש העברת פרטים אישיים ושמירתם.

1.2 השימוש באתר, השירותים ובתכנים שבו ניתנים לשימוש כמות שהם (AS IS) ולא תהא לך כל טענה, תביעה או דרישה כלפי נתון בראש בגין תכונות השימוש, המגבלות או התגובות שיעורר הפרסום באתר. השימוש, אפוא, בתכנים המוצגים באתר ובשירותי האתר ייעשו על אחריותך הבלעדית והמלאה.

1.3 השימוש שיבוצע על ידך בשירותים יהא אישי בלבד; לא תעביר, תפיץ או תפרסם כל תוכן או חלק מהשירותים לצדדים שלישיים למעט היכן שהדבר מתאפשר על ידי השירות עצמו (כמו לדוגמא על ידי כפתור "שתף" באמצעות Facebook). כל שימוש מסחרי שלך בשירותים יבוצע באמצעות האתר עצמו. 

1.4 השימוש בשירותים הוא אך ורק בצורה אישית תמת-לב. יש להמנע מכל פעילות אשר עשויה למנוע, להפריע או לעכב את השירותים לכל אדם אחר. לא תשתמש בשירותים על מנת לשלוח הודעות דואר-זבל, לשלוח פרסומים לא רצויים, להטריד, להתחקות או לאיים על כל אדם אחר או כל מערכת ממוחשבת.

לא תשתמש באמצעים אוטומטיים, לרבות תוכנת מחשב, זחלנים, רובוטים או תשריטים לצורך קצירת מידע, עיבודו, תיווך בו (cache) או בצורה אחרת מתן שירותים לאדם אחר. לא תייצר כל תשריט, תוכנה, קוד או תוכנית אשר מעוותת, משבשבת, מפחיתה או מוסיפה פונקציונאליות לשירותים.​

2. שירותים

השירותים אשר יסופקו לך באתר הינם השירותים הבאים, כאשר מפעיל האתר עשוי, מעת לעת, לשנות, להוסיף או לגרוע חלק מהשירותים, וזאת בהתחשב באופי הדינאמי של האתר. מפעיל האתר עשוי לחסום שירותים מסוימים ממשתמש ספציפי או לזמן ספציפי.

2.1 תוכן – השירות העיקרי באתר הוא תוכן הכולל בין ייתר כתבות מבוססות נתונים, ויזואליזציה של נתונים, צילומים ועוד.

2.2 RSS – אנו מספקים ערוצי RSS אשר מכילים פורמט המאפשר הפצת התוכן לקוראים חיצוניים ולתוכנות צד שלישי. השימוש בערוצים אלו הוא למטרות אישיות בלבד, ואנו לא מרשים את השימוש למטרות מסחריות או למטרת הפצתן ופרסומן בעמודי רשת פומביים. כלומר, מותר לך להשתמש בערוצי הRSS לצורך קריאת התוכן בקורא RSS אישי שלך, אך לא לאפשר לאחרים לגשת לתוכן.  

2.3 ניוזלטר – אנו מאפשרים לך לקבל עדכונים אודות פרסומים באתר באמצעות מערכת דיוור מקוון, כאשר ברור לך כי חלק מעדכונים אלו יכללו גם פרסומות או תכנים רלוונטיים כגון הודעות על אירועים. ניתן לסיים את המנוי על הניוזלטר בכל עת.

2.4 תגובות – אנו עשויים לאפשר לך לפרסם תגובות לתוכן שלנו בהתאם למדיניות התגובות שלנו. בעת פרסום תגובה כזו, עלייך לשים לב כי תוכן התגובה הולם וראוי, וכי אנו רשאים, בהתאם למדיניות התגובות שלנו, למחוק או לסנן את התגובה. כמו כן, ניתן לקבל עדכונים על תגובות חדשות לתוכן, בין אם באמצעות דואר אלקטרוני ובין אם בצורה אחרת באמצעות הרשמה לתגובות.

2.5 הטלסקופ – אנו מאפשרים לך לפרסם הצעות לתחקירים ומידע אשר יסונן ויפורסם בצורה אנונימית, וכן לטול לעצמך את המידע ולהשתמש בו. כאשר אתה מפרסם מידע לטלסקופ, הרי שאתה מקנה בזאת למפעיל את הזכות לשנות את הפרסום, לערוך אותו, לסנן אותו, למחוק ממנו פרטים מסוימים, ואף להעבירו לצדדים שלישיים, וזאת לצורך בירור עובדות, הכנת כתבות ותחקירים וכדומה.

3. תשלום

נכון ליום זה, אנו לא גובים תשלום על השירות. ככל שהמצב ישתנה, אנו נפרסם עדכון באתר. 

4. זכויות יוצרים

כל הזכויות בתוכן המפורסם באתר הן שלנו או של שותפינו העסקיים. אנו לא מספקים לך רישיון, למעט היכן שמפורט במפורש, להשתמש בתכנים אלו, להציגם, להעבירם לצד שלישי או לעשות בהם כל שימוש למעט גלישה באתר וקריאת התכנים המפורסמים בו.

5. מדיניות תוכן גולשים

על ידי פרסום של תוכן טקסטואלי או חזותי באמצעות השירותים, או יצירת תוכן אחר, אתה מקבל את מדיניות התגובות שלנו. אתה מכיר בכך שכל הפרה של מדיניות התגובות עשויה לסיים את השירותים עבורך, הסרה של התכנים שנוצרו על ידך וכן פתיחה בהליכים משפטיים הן על ידינו והן על ידי האדם שזכויותיו נפגעו. למטרת מדיניות זו, המונח "תוכן גולשים" יכלול: (1) תמונות וטקסט אשר נעשה בהם שימוש למטרות של פרסום תגובות; (2) תמונות או סרטונים אשר נמשכו משרתי צד ג' בתגובות או בכל תרומה אחרת; (3) תיאורים, טקסט ומידע אשר עובד דרך השירותים.

5.1 רשיון בזכויות יוצרים – הנך מצהיר כי הנך הבעלים היחיד של זכויות היוצרים בכל התכנים שתפרסם. לצורך מתן השירות, הנך מקנה לנו רשיון בלתי-הדיר, קבוע, לא מוגבל, עולמי, שאינו נושא תמלוגים, בר הרשאת משנה, לא-ייחודי, לעשות שימוש בתוכן הגולשים ולאפשר למשתמשי המפעילה לעשות שימוש בתוכן הגולשים באמצעות השירותים או שירותי צד ג', לרבות יצירת יצירות נגזרות, שינוי התוכן, פרסום מחדש, הפצה, עשיית יצירות תלת-מימדיות וכל פעולה אחרת וכן לצורך קידום שירותיה של המפעילה. 

5.2 ויתור על פרטיות – הנך מקנה לנו את הרשות לעשות שימוש בשמך, תמונתך, פרטיך ודמותך בכל הנוגע לתוכן הגולשים שפרסמת. כלומר, אנו רשאים להשתמש בפנים שלך ובתמונת הפרופיל שלך כדי לפרסם את התכנים.

5.3 תוכן פוגעני – אתה מצהיר כי תוכן הגולשים אינו פוגעני וכי אינו מפר את זכויותיהם של צדדים שלישיים, לרבות:

   1. קניין רוחני – תוכן הגולשים אינו מפר את זכויות הקניין הרוחני של צד שלישי כלשהוא, לרבות זכויות יוצרים, מדגם, פטנט, סימן מסחרי, סוד מסחרי או כל זכות קניין רוחני אחרת.
   2. פורנוגרפיה – תוכן הגולשים אינו מכיל טקסט, תמונה או דימוי פורנוגרפי, לרבות  גסויות, פעילות מינית, רמיזות מיניות, תכנים פוגעניים מינית או תועבה.
   3. דיבה – תוכן הגולשים אינו דיבתי ואינו פוגע בשמם הטוב של אחרים.
   4. פגיעה בפרטיות – תוכן הגולשים אינו מכיל כל תוכן הפוגע בפרטיותו של צד שלישי כלשהוא.
   5. ביטויים גזעניים – תוכן הגולשים אינו מכיל ביטויים גזעניים, וכן אינו מכיל כל ביטוי אשר מעודד שנאה.
   6. מזימות – תוכן הגולשים לא נועד להרצת מניות, מזימות, עיוות של שווקי הון, מזימת פירמידה, שיווק רב שכבתי, דיוג או כל פעילות אחרת שנועדה להוצאת כספים מצד ג' כלשהוא.
   7. תגובות ממומנות – נאסר עלייך לכתוב תוכן גולשים אשר קיבלת תשלום עבור כתיבתו או אשר מיועד לקדם אינטרס עסקי ספציפי.

5.4 אחריות לתוכן – אתה מצהיר כי אתה הבעלים היחיד או המורשה הבלעדי של כל תוכן גולשים שאתה תפרסם באמצעות השירות וכי אף זכויות של צד שלישי לא הופרו במהלך ביצוע פעילותך. מעבר לכך, אתה מצהיר כי לא הוגשה כל תביעה, דרישה או טענה כנגדך, או אוימה בכזו, בגין תוכן הגולשים.

5.5 סינון תכנים – מובהר בזאת כי אין ביכולתינו לסנן את כל תכני הגולשים, אך עומדת לנו הזכות (אך לא החובה) לעשות כן, או לסרב לפרסם כל תוכן גולשים שיועבר באמצעות השירותים. להמפעילה תהא הזכות להסיר כל תוכן גולשים אשר מפר את תנאי שימוש אלה או אשר חוקיותו מוטלת בספק.

5.6 הודעה והסרה – אנחנו מעריכים את זכויותייך ואת זכויותיהם של צדדים שלישיים, ולכן נציית לכל הוראה חוקית הנוגעת לזכויותיהם של צדדים שלישיים. ככל שתגלה כי תוכן גולשים כלשהו, למיטב ידיעתך, מפר את זכויותייך, שמך הטוב או קניינך הרוחני, אנא הגש לנו תלונה באמצעות דואר אלקטרוני לכתובת natunbarosh@gmail.com אנחנו נבחן את תלונתך ונעביר אותה (אם ניתן) למשתמש שפרסם את תוכן הגולשים לצורך תשובתו. אם תלונתך תתברר כשקרית, טורדנית או שנועדה למנוע שימוש חוקי במידע, תשא בכל האחריות לפצות את המשתמש אשר נפגע כתוצאה משימושך המפר וכן אותנו. בתלונתך עלייך לצרף: (1) הצהרה בכתב לגבי מהו תוכן הגולשים אשר לדעת מפר את זכויותייך והוכחה כי אתה מחזיק בזכויות אלה; (2) את כתובת האינטרנט (URL) המדויקת של תוכן הגולשים; (3) הצהרה כי אתה מאמין שהשימוש בתוכן הגולשים אינו שימוש הוגן, ביקורת, מחאה צרכנית או כל ביטוי מוגן אחר. 

5.7 גילוי מידע – מובהר בזאת כי המפעילה עשויה לשמר את תוכן הגולשים ואף עשויה לגלותו אם תדרש לעשות כן על פי חוק או אם על פי שיקול דעתה בתום לב תאמין כי שימור כזה או גילוי המידע נחוץ בצורה סבירה לצורך: (1) הענות להליך משפטי; (2) אכיפת תנאים אלה; (3) תשובה לטענות של צדדים שלישיים בנוגע להפרת זכויותיהם; (4) להגן על הזכויות, הרכוש או הבטחון של המפעילה, משתמשיה והציבור. מובהר כי עיבוד מידע אלקטרוני אף עשוי להביא לכך שהמידע יועבר על רשתות שונות, ויועבר שינויים אשר עשויים לעוותו.

5.8 תום לב, שיפוי – הנך מסכים וערב כי אנחנו נוחזק כתמי לב, וכי תשפה אותם מיידית בכל מקרה בו יפתח בהליך נגד המפעילה או משתמשיה בגין הפרת זכויות יוצרים, דילול סימן מסחרי, הפרת פטנט או כל שימוש אחר לרעה שלך בניגוד למדיניות תוכן הגולשים בתנאי שימוש אלה. כמו כן, הנך מתחייב לשפות את המפעילה ו\או את משתמשיה בגין כל תביעה בנושא זכויות יוצרים אשר תוגש כנגדם בגין הפרת זכויות יוצרים שנוצרה בעקבות הסתמכות על תכני הגולשים שלך.

5.9 שיפוי – הנך מתחייב לשפות את המפעילה בגין כל נזק, הפסד, הוצאה, הוצאות משפט או עלות שיווצרו כתוצאה מ(1) פרסום שלך אשר מפר את מדיניות תוכן הגולשים, לרבות הצהרה כוזבת; או (2) כל תלונה, טענה או הודעה שהועברה בצורה זדונית או רשלנית כנגד כל משתמש במקום בו לא היתה לך זכות להגיש כזו.

6. מדיניות פרטיות

במהלך השימוש בשירותים, אנו עשויים לשמור מידע אישי ומזהה על אודותייך. לכן, חשוב שתקרא מדיניות פרטיות זו ותבין מהם השימושים שנעשים במידע.

6.1 איזה מידע נשמר?

אנחנו אוספים מידע עלייך בשלוש דרכים. הראשונה היא באמצעות המידע שתמלא בתגובות באתר ובמהלך השימוש בשירותים, השנייה היא באמצעות הרשמה שלך לניוזלטר ולשירותים אחרים והשלישית היא באמצעות הפעילות וההתנהגות שלך באתר. בתוך כך יישמר כל מידע מזהה אשר יסופק ישירות על ידך, לרבות שמך, כתובתך, פרטי הקשר שלך, כתובת הדואר האלקטרוני שלך, הפרופיל שלך ברשתות חברתיות, כתובת הIP ממנה גלשת וכדומה. המפעילה עוד עשויה לאחסן עוגיה ('Cookie') על המחשב שלך כדי לאמת את זהותך. בנוסף לכך, אנו עשויים לשמור מידע לא-מזהה, שאינו אישי, לרבות סוג הדפדפן שלך, הדפים שהפנו אותך לאתר, השימושים שעשית בשירות, הדפים שצפית בהם ועוד.

6.2 מידע טכני – אנו משתמשים במערכת WordPress המאוחסנת על חשבון פרטי שלנו בשרת מאובטח. מערכת זו עשויה לשמור מידע טכני נוסף, אשר לעיתים עשוי להיות מזהה, כגון כתובת הIP שלכם, רזולוציית המסך שלכם, סוג המכשיר ממנו גלשתם, מערכת ההפעלה שלכם וכדומה.

6.3 כיצד המידע מעובד? 

המידע על אודותייך מעובד במספר דרכים: מידע מזהה המשמש אותנו כדי לאמת את זהותך, לפרסם תכנים, לצור עמך קשר (כולל באצעות דיוורים עתיים), לתת לך שירות יותר טוב ולאכוף את תנאי השימוש האלה. כמו כן, מידע לא מזהה אישית ישמש את המפעילה כדי לשפר את השירות, להציג פרסומות או לספק פילוחים למפרסמים. 

6.4 מהם שירותי צד ג' להם גישה למידע? 

באתר פועלים מספר שירותי צד ג' אשר פועלים על מנת לספק לך גישה טובה יותר, פרסומות, שיתוף של מידע ברשתות חברתיות ועוד. עלייך לבחון את מדיניות הפרטיות של כל אחד משירותי צד ג' אלה בנפרד מתנאי שימוש אלה. בין היתר, השירותים בהם נעשה שימוש הינם Google Analytics, Twitter, Facebook, Instragram, wpDiscuz, Newsletter.

6.5 האם ניתן לעיין או למחוק את המידע?

על מנת לעיין במידע האגור עלייך או למחקו, עלייך לשלוח דואר אלקטרוני לכתובת natunbarosh@gmail.com.

7. אחריות

7.1 אחריות – אנחנו לא ערבים לטיב השירותים. השירותים שלנו ניתנים על בסיס "כמות-שהוא" (AS-IS) ועל בסיס זמינות בלבד (AS-AVAILABLE). השימוש בשירותים יעשה על אחריותך בלבד, ואנחנו לא ערבים כי (1) השירותים יעמדו בדרישותייך; (2) השירותים יהיו לא מופרעים, רציפים, מאובטחים או נקיים משגיאות; (3) התוצאות שיושגו מהשירותים תהינה מדויקות או אמינות; (4) איכות השירותים, המוצרים, המידע או כל חומר אחר אשר יירכש באמצעות השירות יעמוד בדרישותייך; או (5) כל תקלות בשירותים יתוקנו.

7.2 חובות – בכל מקרה ומכל סיבה שהיא לא נהיה אחראים או חבים בגין כל נזק, ישיר או עקיף, תוצאתי, לרבות נזקים לדוגמא, נזקי גוף או נזקים מיוחדים שיגרמו לך או לכל משתמש אחר או לכל צד ג' כתוצאה ממתן השירותים או אי מתן השירותים על פי תנאי שימוש אלה. אנחנו מספקים את השירותים על בסיס כמות-שהוא ולא נהיה אחראים, עד לגבול המותר על פי חוק, בכל מקרה של עוולה, רשלנות, רשלנות פושעת, זדון או בכל מקרה אחר, לכל נזק או הפסד לרכוש, לרבות נזקים לקניין רוחני, אבדן רווחים, פגיעה בשם הטוב, והכל שנובע מהשימוש או מהעדר השימוש בשירותים על ידך.

8. שינויים

אנחנו רשאים לשנות או לתקן, מעת לעת, את תנאי שימוש אלה, וניידע אותך באמצעות פרסום באתר ו\או הודעה. אם תחליט ששינוי כלשהוא אינו לרוחך, תוכל, בעצמך, לסיים את תנאי שירות אלה על ידי סגירת החשבון שלך. בכל מקרה כזה, תוכן הגולשים שלך יוותר מאוחסן בשירות ויעשה בו שימוש על פי מדיניות התוכן כפי שתהא במועד הרלוונטי. בכל מקרה תנאי שימוש אלה לא יחולו בצורה רטרואקטיבית ולא יחולו על התנהגותך ללא הסכמתך. לכן, אתה מתחייב לבדוק, מעת לעת, את תנאי שימוש אלה.

9. סיום

אנחנו רשאים, על פי שיקול דעתנו הבלעדי, לסיים את תנאי שימוש אלה, את השירותים או כל שירות שמסופק על ידה מכל סיבה שהיא, לכל המשתמשים או לך בלבד, מכל סיבה שהיא או ללא סיבה, לרבות, ללא הגבלה, עקב העדר שימוש או אם אנחנו מאמינים שהפרת את תנאי שימוש אלה או התנהגת בצורה שעשויה לפגוע ברוח תנאי השימוש. אנחנו עשויים, כמו כן, ועל פי שיקול דעתנו הבלעדי, לחדול מלספק את השירות או כל חלק ממנו, אם או בלי התראה מראש. אתה מצהיר כי כל סיום של גישתך לשירות או לשירותים תחת תנאי שימוש אלה עשוי לחול ללא כל התראה מראש, ומכיר בכך שאנחנו עשויים לסגור את השירותים מיידית או למחוק את תכני הגולשים שלך. מעבר לכך, אנחנו לא נהיה אחראים לכל נזק שיגרם לך או לצד שלישי כלשהוא כתוצאה מסיום תנאי שימוש אלה.

10. פרסומות

אנחנו עשויים, על פי שיקול דעתנו הבלעדי, להכליל בשירות קישורים לאתרי צד שלישי, פרסומות או קישורים לאפליקציות ותכני צד ג'. המפעילה אינה ערבה לתכנים אלה ו\או לזמינותם, ואינה מעודדת אותם. המפעילה לא תהא אחראית, או לא תטען כי היא אחראית, לכל תוכן כזה, חוקיותו או אי עמידתו בכללים.כל פרסומת או תוכן שיווקי אינה מלווה באחריות לטיבה או לנכונותה, והאחריות בה היא על המפרסם בלבד.

11. מלוא ההסכם

תנאי שימוש אלה מהווים את מלוא הבנותייך עם המפעילה וישונו אך ורק בכתב. כל ויתור, ארכה או שיהוי של המפעילה תחת תנאי שימוש אלה לא יהוו שינוי ההסכם.

12. סמכות שיפוט

הדין החל על תנאי שימוש אלה יהא הדין הישראלי בלבד, וכל סכסוך הנובע ממנו יובא בבלעדיות לבתי המשפט המוסמכים במחוז תל-אביב.

13. המחאת זכויות

אנחנו רשאים בכל עת להמחות את זכויותינו ואת התחייבויותינו לכל גורם שלישי אחר, ולהעביר את הבעלות באתר לכל גורם, וזאת בלי הודעה מראש.

14. תובענות ייצוגיות

הנך מתחייב שלא לפתוח כל תובענה ייצוגית כנגד המפעילה ולגבות את נזקיך אך ורק בתובענה אישית.

נגישות